Lütfen Bekleyiniz
Soru/Cevap 
Soru/Cevap veri tabanında ara

Bu bölümde, daha önce kullanıcılarımız tarafından yaşanmış sorunları ve çözümlerini inceleyerek, olası benzer sorunlarınızı kolayca çözümleyebilirsiniz.
Aradığınız Soru/Cevap ın konu numarasını biliyorsanız, use KB-konu no yazarak bu konuyu görüntüleyebilirsiniz (örneğin. KB-1)

Soru/Cevap No: Soru/Cevap No: kb-19
Q. Transfer veye DNS değişikliği

A. Cevap: Daha önceden kayıt edilmiş bir alan adı dreamboxhost sunucularına transfer edilecekse, bu alan adına ait DNS bilgilerinin değiştirilmesi gerekir. Bu değişikliğin yapılması yine alan adının tescil edildiği kuruma göre değişkenlik gösterir. Örneğin Network Solutions'dan alınan bir alan adının DNS bilgilerinin güncellenmesi için ilk önce sitelerinden gerekli form doldurulmalı, daha sonra yönetici e-mail adresine gelen e-maile onay verilmelidir. Veya alan adıyla ilgili kullanıcı bilgileri kullanılarak web tabanlı olarak bu işlem gerçekleştirilebilir. (örn. register.com, domaintescil.com).ODTÜ 'de ise transfer işlemi faks ile yapılmaktadır. Transfer işlemi ve yeni bilgilerin aktif olması için geçen süre yine 8-48 saat arasındadır.
Bu sayfanın görüntülenme sayısı 1159 kez

Bu kategorideki diğer sorular Bu kategorideki diğer sorular
1. Nameserver Registration, Change IP, Delete (gösterim 1270 times)

Aramaya Dön